Hakkımızda

Genel Merkezi İstanbul'da olan Arkim Kimya, sektörüne yenilikçi yaklaşımlar sunarak farkını ortaya koymaktadır. Kurulduğu günden bugüne sürekli büyüyen ve gelişen Arkim Kimya yeni yatırımları ile faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmektedir.

Arkim Kimya, 1994 yılında alınan kararla D.O.P imalatına başladı ve yılda 3.000 ton üretimle yola çıktı. Artan talep doğrultusunda Arkim Kimya, plastifian üretiminde talebi karşılamak amacıyla kapasitesini 36.000 tona çıkardı. Sektördeki global gelişmeleri de yakından takip eden Arkim Kimya, dünya piyasalarında ftalatsız plastifiana olan talebin gün geçtikçe artması sebebiyle bu yönde Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdi. Gelinen noktada, Arkim Kimya 3.000 metrekare D.O.P, 3.000 metrekare de arfleks (ftalatsız ürün) ve D.O.A tesisleri olmak üzere toplam 6.000 metrekare kapalı alanda iki ayrı tesis olarak üretime devam etmektedir. Tesislerde yer alan reaktörler ile ftalatlı ürünün karışma ve kirletme riski minimuma indirilmiş, üst düzey kaliteli üretim için şartlar uygun hale getirilmiştir.

Arkim Kimya, kurulduğu ilk andan itibaren aynı misyon ve hedeflerle, yapılan her yeni yatırımda kendini daha da geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmakta ve bunu kendine ilke edinmektedir.

Merkez

  • Güneşli Bağlar Mah. Mimar Sinan Cad. No : 3 Bağcılar / İSTANBUL
  • +90 (212) 410 04 05
  • [email protected]

Fabrika

  • Küçücek Fabrikalar Caddesi İstiklal Mahallesi 51/M Akyazı / SAKARYA
  • +90 (264) 462 46 80
  • [email protected]

Çak Holding Kuruluşudur.